Публічний захід "Роми в Україні – борці за демократію, права людини та справедливість".

25 квітня 2024 р. Конференції

16 травня ARCA, Інститут Пілецького в Берліні, Центральна рада німецьких синті, ромів та Товариство захисту народів, які перебувають під загрозою, проведуть у Берліні публічний захід під назвою "Роми в Україні – борці за демократію, права людини та справедливість".

Роми в Україні є невіддільною частиною українського суспільства, з їхньою унікальною культурною спадщиною, яка століттями зберігалася всередині країни. Попри переслідування, геноцид, війни та глобалізацію, роми відігравали значну роль в історичних подіях, особливо під час Другої світової війни, коли багато з них воювали проти нацистської Німеччини. Всупереч антициганізму в Україні, багато ромів активно воюють в українських Збройних силах і роблять свій внесок в оборону та відбудову України. 

Захід включатиме виставку, показ фільму та дискусію, спрямовану на підвищення обізнаності та подолання упереджень щодо ромів.

У більш широкому контексті захід пов'язаний з поточними політичними процесами, такими як плани відновлення України (Конференція з відновлення України, План відновлення України), процес вступу України до Європейського Союзу та внутрішні документи, такі як Цільова державна програма "Єдність у розмаїтті" та Ромська стратегія до 2030 року. 

Інформаційні партнери заходу: Vitsche e.V, Європейський інститут ромського мистецтва та культури (ERIAC)

Місце проведення: Інститут Пілецького, Паризька площа 4А, 10117 Берлін

Для реєстрації, будь ласка, заповніть форму. 

Час: 16 травня 2024 року, 18:00 - 22:00 CET

Захід також буде транслюватися онлайн на каналах ARCA та партнерів у соціальних мережах.

 

Дивись також: