Про нас
Молодіжна агенція з адвокації ромської культури «АРКА» – ромська молодіжна громадська організація, що працює в громадському секторі України з 2018 року, спрямовуючи свої зусилля розвиток ромського молодіжного руху, підтримку та збереження ромської історії та культури, а також побудову міжкультурного діалогу в Україні.
Наша місія – сприяти формуванню позитивного іміджу ромських громад в українському суспільстві через освіту, медіа, історію та культуру.
Стратегічні цілі:
- розбудова і підтримка ромського молодіжного руху в Україні та на міжнародній арені;
- розвиток міжкультурного діалогу та боротьба з антициганізмом та усима її проявами - існуючими стереотипами, упередженнями та мовою ворожнечі;
- збереження та промоція культурної спадщини ромів України;
- лобіювання інтересів ромських громад на локальному, національному та міжнародному рівнях.
Напрямки діяльності:
- Молодіжна робота
- Освіта
- Правозахист
- Медіа
- Історія
- Культура
Команда
ЗМІ про нас
Конференція "Відновлення країни та перспективи громадянського суспільства українських ромів"
Ставлення до нацменшин є важливим показником готовності щодо вступу України в ЄС. Про це в коментарі Українському Радіо під час міжнародної конференції "Відновлення країни та перспективи громадянського суспільства українських ромів" заявила посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова. Конференція відбулась цими днями у Києві.
80 років геноциду ромів — подія, маркована історичною пам’яттю
2 серпня, в Україні та світі вшановували Міжнародний день пам’яті жертв геноциду ромів і сінті. Пам’ятні заходи, приурочені до 80-их роковин геноциду, відбувались і в Європі, зокрема, у Польщі, на території колишнього концтабору Аушвіц-Біркенау.
Кожна історія є унікальною: День пам'яті геноциду ромів
В Україні лише відомих місць масових убивств нацистами ромів під час Другої світової війни є близько 60, і не в усіх цих місцях є пам’ятні знаки. Монумент у Бабиному Яру було встановлено тільки у 2015 році, хоча створили його у 1996-му. Про пам’ятні заходи, приурочені до 80-х роковин геноциду ромів, заходи, необхідні для збереження пам'яті, – у матеріалі від "Українського радіо".
Українські роми не можуть існувати без України
Нещодавно в Google перекладачі з’явилася можливість використання ромської мови. В Україні проживає близько 15 етнічних ромських груп, кожна з яких має свій діалект. Влахи і серви – це дві групи, які проживають на території України найдовше – понад 500 років. Саме їхні діалекти мають найбільше запозичень з української мови.