Про нас
Молодіжна агенція з адвокації ромської культури «АРКА» – ромська молодіжна громадська організація, що працює в громадському секторі України з 2018 року, спрямовуючи свої зусилля розвиток ромського молодіжного руху, підтримку та збереження ромської історії та культури, а також побудову міжкультурного діалогу в Україні.
Наша місія – сприяти формуванню позитивного іміджу ромських громад в українському суспільстві через освіту, медіа, історію та культуру.
Останні події

Ромська програма – на одній з найбільших конференцій в Європі
Понад п'ять тисяч учасників з України та європейських країн взяли участь у конференції CAFE KYIV 2025, яка відбулась у німецькій столиці. До Берліна з'їхалися політики, дипломати, військові, експерти, представники етнічних спільнот, громадських організацій з України та з європейських країн. Головні теми заходу – війна Росії проти України, відбудова України та шлях до Європейського Союзу.

Розширення прав і можливостей жінок, припинення дискримінації за ознакою місця роботи та походження
ОНОВЛЕНЕ ЗАПРОШЕННЯ: Розширення прав і можливостей жінок, припинення дискримінації за ознакою місця роботи та походження: Шляхи до рівності та інклюзії. Захід відбудеться 19 березня о 14:30 за східноєвропейським часом.

У Нью-Йорку триває 69-а сесія Комісії ООН зі становища жінок
Участь у заходах, присвячених захисту прав жінок, бере співголова Українського ромського адвокаційного альянсу «AУРА» та заступниця директора «АРКА» Наталія Томенко.
Жянес

Ромські письменники в літературі
Чи творили ромські письменники частину літпроцесу в минулому і чи присутні роми в літературі сьогодні? Ми вже розповідали про ромську класичну поетесу, одну з перших поеток у своїй етногромаді – Папушу. Тож продовжуємо далі відкривати світ найбільш яскравих представників письменництва ромського походження.

«Будеш себе погано поводити – віддам циганам»: Наталія Зіневич про коріння стереотипів
Що ми насправді знаємо про ромську культуру? Чому ця тема в українському суспільстві досі залишається маргіналізованою, а медіа часто відтворюють стереотипи замість того, щоб їх розвіювати? У цьому випуску подкасту «Ай ту Жянес. А ти знаєш?» історикиня, медіаменеджерка Наталія Зіневич розповідає про свій шлях у науці, дослідницькі відкриття та аналізує вплив радянського наративу та медіа на сприйняття ромів.

Чи потрібні ромські медіа? Баланс між інтеграцією та збереженням ідентичності
Питання окремих ромських медіа є складним і неоднозначним. З одного боку, спеціалізовані засоби масової інформації можуть стати ефективним інструментом для збереження культури, мови та традицій ромської спільноти. З іншого боку, прагнення до інтеграції ромів у суспільство може суперечити виокремленню медіа лише для однієї етнічної групи. Тож чи доцільно створювати окремі ромські ЗМІ, чи варто зосередитися на рівному представленні ромської тематики в загальносуспільних медіа?
Актуальні проєкти

Відкрито набір учасників на Літню школа з історії ромів «Згадуємо разом»
Ми раді оголосити відкритий конкурс для молодих активістів, молодіжних лідерів, істориків та дослідників віком від 18 до 35 років, щоб подати заявку на участь у нашій Літній школі з історії ромів під назвою «Згадуємо разом», яка відбудеться в Берліні з 10 по 15 червня 2025 року!

РОМСЬКА ПРОГРАМА на CAFE KYIV 2025: Одна з найважливіших подій Європи, присвячена Україні
CAFE KYIV - це ініціатива Фонду Конрада Аденауера, що поєднує політику, науку, культуру, інновації та нетворкінг. За допомогою скринькового поп-ап маркету, а також кінопоказів, виставок та концертів створюється винятковий досвід, який привертає увагу до України, обговорюючи теми свободи, безпеки та відбудови. Не пропустіть подію CAFE KYIV 11 березня 2025 року!

Роми в Україні - борці за демократію, права людини та справедливість: Гайдельберг, 3-4 грудня 2024
Захід під назвою «Роми в Україні - борці за демократію, права людини та справедливість» має на меті підвищити обізнаність про ці реалії та кинути виклик упередженням і стереотипам, що оточують ромську громаду. Важливо підкреслити, що не всі роми мають однаковий досвід, і багато хто з них не відповідає поширеним упередженням.