Про нас
Молодіжна агенція з адвокації ромської культури «АРКА» – ромська молодіжна громадська організація, що працює в громадському секторі України з 2018 року, спрямовуючи свої зусилля розвиток ромського молодіжного руху, підтримку та збереження ромської історії та культури, а також побудову міжкультурного діалогу в Україні.
Наша місія – сприяти формуванню позитивного іміджу ромських громад в українському суспільстві через освіту, медіа, історію та культуру.
Останні події
Відбулася панельна дискусія «Виклики, з якими стикаються українські роми в Україні»
У Брюсселі пройшла панельна дискусія «Виклики, з якими стикаються українські роми в Україні». Захід відбувся в межах конференції «Адвокація та координація для українських ромів-біженців» організовану мережею ромських організацій ERGO Network.
Ставлення до меншин є важливим показником готовності щодо вступу України в ЄС
Ставлення до нацменшин є важливим показником готовності щодо вступу України в ЄС. Про це в коментарі Українському Радіо під час міжнародної конференції "Відновлення країни та перспективи громадянського суспільства українських ромів" заявила посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова. Конференція відбулась цими днями у Києві. Організатори заходу – молодіжна агенція з адвокації ромської культури "АРКА".
Відбулася мережева зустріч громадянського суспільства
У межах Третього ромського форуму в Києві відбулась зустріч представників ромських громадських організацій та міжнародних партнерів. Участь у круглому столі взяли понад 15 представників ромських громадських організацій, які обмінялись досвідом роботи, обговорили проблеми та окреслили шляхи партнерства задля відстоювання прав ромів.
Жянес
«Кримські роми ідентифікували себе, як кримські татари. І ми ніколи не казали їм, що вони — інші»
У цьому випуску подкасту «Ай ту Жянес. А ти знаєш?» ми дізнаємось хто такі чінґєне, як їх рятували від смерті та депортації кримські татари, і як ті, своєю чергою, врятували частину кримськотатарської культури.
Шлюб з примусу? Або чому ромки плачуть на весіллі?
Чому наречена сумна? Це питання ставлять користувачі соцмереж, коли дивляться відео з ромських весіль. І одразу ж самі дають відповідь: йде за нелюба, насильно одружують, мала ще… Варіантів – безліч, але про звичайні, «людяні» пояснення всі чомусь забувають.
«Для України до 2014-го кримські татари, їхня історія, культура – це була «terra incognita»
У чому різниця між статусом корінних народів і національних меншин в Україні? Чи різниться ставлення до них у суспільстві та з якими проблемами стикаються? Слухайте першу частину розмови, яку провела Єва Райська.
Актуальні проєкти
Роми в Україні - борці за демократію, права людини та справедливість: Гайдельберг, 3-4 грудня 2024
Захід під назвою «Роми в Україні - борці за демократію, права людини та справедливість» має на меті підвищити обізнаність про ці реалії та кинути виклик упередженням і стереотипам, що оточують ромську громаду. Важливо підкреслити, що не всі роми мають однаковий досвід, і багато хто з них не відповідає поширеним упередженням.
Роми й повоєнна Україна: від прийняття до рівноправної участі
Сучасне українське суспільство має цілком усвідомити, що роми є невід'ємною частиною країни. Внесок ромської спільноти у боротьбу за свободу та незалежність України, постійна підтримка гуманітарних ініціатив, доводять, що і відбудова України не можлива без активної участі ромської громади. Саме про це йшлося під час Міжнародної конференції «Відновлення України та перспективи громадянського суспільства українських ромів», яка відбулася 30 жовтня в Києві.
Міжнародна конференція «Відновлення України та перспектива ромської громадянської спільноти України»
Міжнародна конференція «Відновлення України та перспектива ромської громадянської спільноти України» відбудеться 30 жовтня 2024 року в Києві. Ця подія є ще одним важливим кроком у просуванні та підтримці ролі ромів як невід'ємної частини України. Крім того, 31 жовтня в Києві відбудеться круглий стіл для українського ромського громадянського суспільства.