Проєкти
Роми в Україні - борці за демократію, права людини та справедливість: Гайдельберг, 3-4 грудня 2024
Захід під назвою «Роми в Україні - борці за демократію, права людини та справедливість» має на меті підвищити обізнаність про ці реалії та кинути виклик упередженням і стереотипам, що оточують ромську громаду. Важливо підкреслити, що не всі роми мають однаковий досвід, і багато хто з них не відповідає поширеним упередженням.
Роми й повоєнна Україна: від прийняття до рівноправної участі
Сучасне українське суспільство має цілком усвідомити, що роми є невід'ємною частиною країни. Внесок ромської спільноти у боротьбу за свободу та незалежність України, постійна підтримка гуманітарних ініціатив, доводять, що і відбудова України не можлива без активної участі ромської громади. Саме про це йшлося під час Міжнародної конференції «Відновлення України та перспективи громадянського суспільства українських ромів», яка відбулася 30 жовтня в Києві.
Міжнародна конференція «Відновлення України та перспектива ромської громадянської спільноти України»
Міжнародна конференція «Відновлення України та перспектива ромської громадянської спільноти України» відбудеться 30 жовтня 2024 року в Києві. Ця подія є ще одним важливим кроком у просуванні та підтримці ролі ромів як невід'ємної частини України. Крім того, 31 жовтня в Києві відбудеться круглий стіл для українського ромського громадянського суспільства.
80 років Голокосту: трагедія ромів, яка залишається однією з найменш вивчених сторінок ІІ Світової
З початку серпня до кінця вересня світ вшановує памʼять закатованих під час Другої світової війни безневинних людей через нацистську політику етноциду. 2 серпня світ вшановував 80 роковини геноциду ромів. Памʼятні заходи за участю високих міжнародних представників та ромських організацій відбулись у колишньому концтаборі Аушвіц-Біркенау. 29 вересня світ вшановуватиме День памʼяті трагедії Бабиного Яру, який під час німецької окупації Києва став місцем масових розстрілів за етнічною ознакою — євреїв та ромів. Історична правда про трагічні сторінки історії ромського народу лише в останні роки відкривається світу повною мірою.
Бачити, відчувати, пам’ятати: нова виставка у музеї Бабиного Яру
Виставка «Їхня пам'ять моїми очима» доступна для відвідувачів Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». Свідчення очевидців геноциду часів Другої світової поєднані з візуальними матеріалами презентувала молодіжна агенція адвокації ромської культури «АРКА».
Відкрито реєстрацію на захід DIKH HE NA BISTER
Молодіжна агенція з адвокації ромської культури «АРКА» в межах проєкту "Time to Remember 2024" запрошує подавати заявки на участь у заході DIKH HE NA BISTER (29 липня — 4 серпня 2024 у Кракові). Це ініціатива пам'яті геноциду ромів, яка проводиться аби розповісти більше про чорну сторінку в історії та вшанувати памʼять загиблих.
Спогади для майбутнього: запис та дослідження потенціалу свідчень людей, які пережили геноцид ромів
За підтримки Фонду EVZ, програми фінансування місцевої історії в рамках проекту «Пам'ять заради майбутнього: запис та дослідження потенціалу свідчень тих, хто пережив геноцид ромів ми провели це важливе дослідження та надали голос тим, кого безпосередньо торкнулася жахлива Друга світова війна. Свідчення, зібрані від тих, хто вижив, дають неоціненне уявлення про досвід ромської громади в той час.
Відбувся просвітницький захід «Роми в Україні — борці за демократію, права людини та справедливість»
У Міжнародний День ромського спротиву, 16 травня, в Берліні відбувся просвітницький захід «Роми в Україні — борці за демократію, права людини та справедливість», присвячений ромському спротиву та важливості ромів України в час російської агресії.
Українська деколонізація: нерозказані ромські історії
Видатні українські роми поділяться своїми історіями антиколоніального опору, як вони вписуються в ширше деколонізаційне пробудження в Україні, і що вони розповідають нам про природу і моделі російської імперської культури.
Публічний захід "Роми в Україні – борці за демократію, права людини та справедливість"
У Берліні відбудеться публічний захід "Роми в Україні – борці за демократію, права людини та справедливість". Всупереч антициганізму в Україні, багато ромів активно воюють в українських Збройних силах і роблять свій внесок в оборону та відбудову України.