У Нью-Йорку триває 69-а сесія Комісії ООН зі становища жінок

15 березня 2025 р. Конференції

Участь у заходах, присвячених захисту прав жінок, бере співголова Українського ромського адвокаційного альянсу «AУРА» та заступниця директора «АРКА» Наталія Томенко.   

69-та сесія Комісії ООН зі становища жінок розпочалася 10 березня і триватиме до 21 березня. Основна увага сесії зосереджена на огляді та оцінці виконання Пекінської декларації, Платформи дій та результатів 23-ї спеціальної сесії Генасамблеї ООН. До роботи на сесії запрошені представники держав-членів, структур ООН, неурядових організацій з усіх регіонів світу. Співголова Українського ромського адвокаційного альянсу «AУРА» та заступниця директора «АРКА»  Наталія Томенко, яка бере участь у  69-тій сесії Комісії ООН зі становища жінок розповіла, що була запрошена до складу неурядової делегації з ініціативи українських жіночих організацій, серед яких делегація «Голосу Ромні»

«Важливо бути на сесії і говорити про потреби ромських жінок. І тих, які в Україні. І тих, які стали біженками через війну»

«Я була запрошена за ініціативи «Голос Ромні», організації з якою ми вже давно співпрацюємо. Це була запланована поїздка, адже ще декілька років тому ми говорили про цю можливість. І от цього року це вже стало реальністю. 69-й саміт, він є особливим, тому що наразі нестабільна політична ситуація в Америці, і є такі ризики, що це останній  жіночий саміт. Тому дуже важливо бути на сесії і говорити про потреби ромських жінок, дівчат. І тих, що зараз в Україні, і тих, які за кордоном, перебувають під захистом. Це ромські, українські біженки в  країнах ЄС. Тобто будемо говорити про їхні права, потреби, і що громада європейська, американська, загалом може і має робити».  

«Коли ми говоримо про ринок праці, то дуже важливо, щоб ромські дівчата отримували вищу освіту та мали спеціальні програми для підготовки»

Наталія Томенко також прокоментувала те, які проблеми ромських жінок зараз є найгострішими і найпоширенішими. «Я думаю, що це дуже комплексне питання. І дуже багато є проблем, а також можливостей їх вирішення. Важливим аспектом завжди була освіта, і вона залишається. За часів війни немає можливості здобути освіту, або немає можливості здобути якісну освіту. За часів війни дистанційний освітній метод, насправді, вже показує, що він не є таким ефективним. В деяких ромських дівчат навіть немає ресурсів, смартфонів, планшетів для того, щоб підключатися до дистанційного навчання. Коли ми говоримо про ринок праці, дуже важливо, щоб ці дівчата також отримували вищу освіту або спеціалізовану освіту. Тому створення спеціальних програм для їхньої підготовки є важливим. І загалом тематика жіночого лідерства, тематика бізнесу є актуальною. І вкладатися в розвиток жіночих стартапів наразі є дуже важливим. Багато чоловіків захищають країну, а хтось має підіймати цю країну», — наголосила заступниця директора «АРКА»  Наталія Томенко.

 

 

 

Дивись також: