Про джазову піаністку Марину Захарову. Або як звучить ромська музика у джазовому аранжуванні
Культура
У новому випуску подкасту «Ай ту Жянес. А ти знаєш?» спробуємо дізнатись, як звучить ромська народна пісня Ederlezi та чому у своєму джазовому репертуарі її виконує одна з найвідоміших джазових музиканток. Яскрава й талановита співачка, піаністка і композиторка Марініта, вона ж Марина Захарова, розповідає Єві Райській про ромську музику у джазовому аранжуванні.
Марініта займається музикою все життя, закінчила теоретичний та джазовий факультети Харківської консерваторії. Вона віртуозно володіє вокально-фортепіанною технікою, має барвисту етнічну манеру співу із витонченою орієнтальною мелізматикою та ідеальним інтонуванням, природно використовує складні ритми, притаманні близькосхідній, тюркській, балканській та ромській традиціям.
Під час цьогорічного міжнародного джазового фестивалю Jazz Bez у Дрогобичі Марина Захарова разом із бендом ізраїльських музикантів Elnatan Brothers.
«Я люблю різноманітну етнічну музику: ромську, єврейську, балканську, перську, тюркську, арабську, африканську, латиноамериканську та іншу, люблю класику, джаз, класику, рок. Найулюбленіші мої групи – ті, що грають у стилі global music і поєднують у своїй творчості етнічну музику з класикою і джазом»,- розповідає Марина Захарова.
У дискографії Марініти чотири альбоми, а також творча присутність у багатьох збірках. При цьому, більшість своїх пісень вона співає українською мовою. Співачка також брала участь у багатьох міжнародних музичних фестивалях в Україні, США, Франції, Італії, Німеччині, Польщі, Угорщині та Ізраїлі.
Повний випуск подкасту слухайте у доданому аудіофайлі.
Слухайте також:
- Петро Чорний: «Наш вибір єдиний. Це — перемога»
- У ромів на Різдво: «Роми святкують майже місяць: у ніч з 1 на 20 січня»
- А ти знаєш, як святкують Різдво у ромських родинах?
- Юліан Кондур: «Приклади ефективного лідерства в громадах — це ключ до великих змін»
- Юліан Кондур: Наш батько казав: «Треба розуміти, що ти робиш і бути професіоналом у своїй справі»
- «Кримські роми ідентифікували себе, як кримські татари. І ми ніколи не казали їм, що вони — інші»
- «Для України до 2014-го кримські татари, їхня історія, культура – це була «terra incognita»
- «Найбільша маленька перемога — коли людина отримує те, на що вона має право», – Олександр Осіпов
- Пала кода сар тасавенас ле рромен пала лендірі шиб тай пала ситярімос ле беяценґо (ашунен рроманес)
- Заборонена мова: Як утиски ромської мови вплинули на освіту дітей