«Найбільша маленька перемога — коли людина отримує те, на що вона має право», – Олександр Осіпов
Адвокація
Гість подкасту «Ай ту жянес/А ти знаєш?»: Олександр Осіпов, Представник Уповноваженого з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів
«Захист прав нацменшин — одне з найбільш важливих тем щодо вступу України до ЄС. Питання нашої єдності вперше постало у 2014-му році. Вдруге, вже серйозніше, у 2022-му, з початком повномасштабного вторгнення. Об'єднались всі. Вони [національні меншини, — ред.] так само всі разом встали на захист країни, як і кожен з нас. Вони є невід'ємною частиною українського суспільства. У нас в Україні — 134 етноси, 3 корінні народи. Просто для прикладу: в Німеччині всього чотири представники національних меншин. У випадку України, як багатонаціональної держави, питання не_підтримки нацменшин в принципі стояти не може», — зазначив Олександр Осіпов, Представник Уповноваженого з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів.
Він зазначив, що в Офісі Омбудсмана є окремий структурний підрозділ, який опікується безпосередньо правами національних меншин та корінних народів. Також, за його словами, є ініціатива відкриття окремого відділу, який буде опікуватися додержанням прав представників ромської національної меншини.
За даними Осіпова, за 2023-й рік до Офісу Уповноваженого з прав людини надійшло 454 звернення, що стосувались дискримінації чи порушення рівноправності за різними ознаками та у різних сферах суспільних відносин. Станом на вересень цього року ця цифра становила 777, де звернень за ознакою саме етнічного походження — близько 28.
Представник Омбудсмана нагадав, що до Уповноваженого може звернутися будь-який громадянин України або іноземець, який перебуває на території України, у випадку, якщо він або вона вважає, що його право ймовірно порушене. Звернутися можна особисто, написати заяву в Офісі на вулиці Інститутська 21/8. Можна також звернутися на гарячу лінію Уповноваженого: 0 800 501 720, 044 299 74 08 або ж скерувати електронне звернення за адресою hotline@ombudsman.gov.ua.
«Завжди, коли ти бачиш звернення громадянина, або до тебе людина звертається, хочеться дивитися на закон через призму людини, а не на людину через призму закону. Мабуть, це найбільша, маленька перемога, коли людина отримує те, на що вона має право», — резюмував Представник Омбудсмана Олександр Осіпов.
Повну версію подкасту слухайте в доданому аудіофайлі
Слухайте також:
- Юліан Кондур: «Приклади ефективного лідерства в громадах — це ключ до великих змін»
- Юліан Кондур: Наш батько казав: «Треба розуміти, що ти робиш і бути професіоналом у своїй справі»
- «Кримські роми ідентифікували себе, як кримські татари. І ми ніколи не казали їм, що вони — інші»
- «Для України до 2014-го кримські татари, їхня історія, культура – це була «terra incognita»
- Пала кода сар тасавенас ле рромен пала лендірі шиб тай пала ситярімос ле беяценґо (ашунен рроманес)
- Заборонена мова: Як утиски ромської мови вплинули на освіту дітей
- На часі: Як Європа стежить за дотриманням прав ромів в Україні?
- Володимир Яковенко: «Вступ України до ЄС залежить й від відношення у нашій державі до ромів»
- Володимир Яковенко: «Роми — невід'ємна частина українського суспільства»
- Голокост – трагедія ромів, яка залишається однією з найменш вивчених сторінок Другої світової війни