Події
«Ме — Українатар». Експозицію колажів українського художника представили у Німеччині
Хто такі роми України, чим вони видатні та яку роль відіграють у сучасному європейському суспільстві? Про це розповідає виставка колажів «Ме — Українатар», яка відкрилась на початку грудня у німецькому місті Гайдельберг.
Відбулася панельна дискусія «Виклики, з якими стикаються українські роми в Україні»
У Брюсселі пройшла панельна дискусія «Виклики, з якими стикаються українські роми в Україні». Захід відбувся в межах конференції «Адвокація та координація для українських ромів-біженців» організовану мережею ромських організацій ERGO Network.
Ставлення до меншин є важливим показником готовності щодо вступу України в ЄС
Ставлення до нацменшин є важливим показником готовності щодо вступу України в ЄС. Про це в коментарі Українському Радіо під час міжнародної конференції "Відновлення країни та перспективи громадянського суспільства українських ромів" заявила посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова. Конференція відбулась цими днями у Києві. Організатори заходу – молодіжна агенція з адвокації ромської культури "АРКА".
Відбулася мережева зустріч громадянського суспільства
У межах Третього ромського форуму в Києві відбулась зустріч представників ромських громадських організацій та міжнародних партнерів. Участь у круглому столі взяли понад 15 представників ромських громадських організацій, які обмінялись досвідом роботи, обговорили проблеми та окреслили шляхи партнерства задля відстоювання прав ромів.
Відновлення України плануємо вже сьогодні: розпочалася міжнародна конференція
Інтереси ромів завжди залишалися поза увагою, навіть у переломні моменти. Це ключова думка, яку озвучили учасники міжнародної конференції «Відновлення України та перспективи громадянського суспільства українських ромів».
59% ромів стикалися з проблемами доступу до шкільної освіти: результати дослідження
Україна продовжує обговорювати повоєнне відновлення, і це питання виходить за межі лише відбудови інфраструктури. Відновлення має стосуватися всіх без винятку сфер із залученням усіх етнічних груп. Одним із ключових аспектів цієї роботи є забезпечення рівних можливостей для найбільш маргіналізованих груп, таких як ромська спільнота.
Участь у DEZIM CONFERENCE 2024
10 жовтня Наталія Томенко, заступниця директора «АРКА», взяла участь у круглому столі в рамках DEZIM CONFERENCE 2024 «МІГРАЦІЯ - КОНФЛІКТ - СОЛІДАРНІСТЬ. СПОЛУЧНЕ ПОЛЕ МІЖ ПОЛІТИКОЮ ТА ДОСЛІДЖЕННЯМИ» в Мангеймському університеті.
Мистецтво пам’яті: як ромська трагедія відроджується із забуття
Відбувся круглий стіл «Знати і пам’ятати: актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни». Організатором заходу виступила Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС), зібравши провідних істориків, освітян і культурних діячів. Учасники обговорили важливість збереження пам’яті про трагічні події, пов’язані з геноцидом ромів, та представили сучасні ініціативи, спрямовані на популяризацію цієї сторінки історії.
80 років Голокосту: трагедія ромів, яка залишається однією з найменш вивчених сторінок ІІ Світової
З початку серпня до кінця вересня світ вшановує памʼять закатованих під час Другої світової війни безневинних людей через нацистську політику етноциду. 2 серпня світ вшановував 80 роковини геноциду ромів. Памʼятні заходи за участю високих міжнародних представників та ромських організацій відбулись у колишньому концтаборі Аушвіц-Біркенау. 29 вересня світ вшановуватиме День памʼяті трагедії Бабиного Яру, який під час німецької окупації Києва став місцем масових розстрілів за етнічною ознакою — євреїв та ромів. Історична правда про трагічні сторінки історії ромського народу лише в останні роки відкривається світу повною мірою.
Бачити, відчувати, пам’ятати: у музеї Бабиного Яру презентували нову виставку
Виставка «Їхня пам'ять моїми очима» доступна для відвідувачів Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». Свідчення очевидців геноциду часів Другої світової поєднані з візуальними матеріалами презентувала молодіжна агенція адвокації ромської культури «АРКА».