Події
Відбулася панельна дискусія «Виклики, з якими стикаються українські роми в Україні»
У Брюсселі пройшла панельна дискусія «Виклики, з якими стикаються українські роми в Україні». Захід відбувся в межах конференції «Адвокація та координація для українських ромів-біженців» організовану мережею ромських організацій ERGO Network.
Роми в Україні - борці за демократію, права людини та справедливість: Гайдельберг, 3-4 грудня 2024
Захід під назвою «Роми в Україні - борці за демократію, права людини та справедливість» має на меті підвищити обізнаність про ці реалії та кинути виклик упередженням і стереотипам, що оточують ромську громаду. Важливо підкреслити, що не всі роми мають однаковий досвід, і багато хто з них не відповідає поширеним упередженням.
Роми й повоєнна Україна: від прийняття до рівноправної участі
Сучасне українське суспільство має цілком усвідомити, що роми є невід'ємною частиною країни. Внесок ромської спільноти у боротьбу за свободу та незалежність України, постійна підтримка гуманітарних ініціатив, доводять, що і відбудова України не можлива без активної участі ромської громади. Саме про це йшлося під час Міжнародної конференції «Відновлення України та перспективи громадянського суспільства українських ромів», яка відбулася 30 жовтня в Києві.
Ставлення до меншин є важливим показником готовності щодо вступу України в ЄС
Ставлення до нацменшин є важливим показником готовності щодо вступу України в ЄС. Про це в коментарі Українському Радіо під час міжнародної конференції "Відновлення країни та перспективи громадянського суспільства українських ромів" заявила посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова. Конференція відбулась цими днями у Києві. Організатори заходу – молодіжна агенція з адвокації ромської культури "АРКА".
Відбулася мережева зустріч громадянського суспільства
У межах Третього ромського форуму в Києві відбулась зустріч представників ромських громадських організацій та міжнародних партнерів. Участь у круглому столі взяли понад 15 представників ромських громадських організацій, які обмінялись досвідом роботи, обговорили проблеми та окреслили шляхи партнерства задля відстоювання прав ромів.
Відновлення України плануємо вже сьогодні: розпочалася міжнародна конференція
Інтереси ромів завжди залишалися поза увагою, навіть у переломні моменти. Це ключова думка, яку озвучили учасники міжнародної конференції «Відновлення України та перспективи громадянського суспільства українських ромів».
59% ромів стикалися з проблемами доступу до шкільної освіти: результати дослідження
Україна продовжує обговорювати повоєнне відновлення, і це питання виходить за межі лише відбудови інфраструктури. Відновлення має стосуватися всіх без винятку сфер із залученням усіх етнічних груп. Одним із ключових аспектів цієї роботи є забезпечення рівних можливостей для найбільш маргіналізованих груп, таких як ромська спільнота.
Міжнародна конференція «Відновлення України та перспектива ромської громадянської спільноти України»
Міжнародна конференція «Відновлення України та перспектива ромської громадянської спільноти України» відбудеться 30 жовтня 2024 року в Києві. Ця подія є ще одним важливим кроком у просуванні та підтримці ролі ромів як невід'ємної частини України. Крім того, 31 жовтня в Києві відбудеться круглий стіл для українського ромського громадянського суспільства.
Участь у DEZIM CONFERENCE 2024
10 жовтня Наталія Томенко, заступниця директора «АРКА», взяла участь у круглому столі в рамках DEZIM CONFERENCE 2024 «МІГРАЦІЯ - КОНФЛІКТ - СОЛІДАРНІСТЬ. СПОЛУЧНЕ ПОЛЕ МІЖ ПОЛІТИКОЮ ТА ДОСЛІДЖЕННЯМИ» в Мангеймському університеті.
Мистецтво пам’яті: як ромська трагедія відроджується із забуття
Відбувся круглий стіл «Знати і пам’ятати: актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни». Організатором заходу виступила Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС), зібравши провідних істориків, освітян і культурних діячів. Учасники обговорили важливість збереження пам’яті про трагічні події, пов’язані з геноцидом ромів, та представили сучасні ініціативи, спрямовані на популяризацію цієї сторінки історії.