About us
Youth Agency for the Advocacy of Roma Culture “ARCA” is a Roma youth non-governmental organization that has been working in the public sector of Ukraine since 2018, focusing its efforts on the development of the Roma youth movement, support and preservation of Roma history and culture, as well as building intercultural dialogue in Ukraine.
Our mission is to promote a positive image of Roma communities in Ukrainian society through education, media, history and culture.
Strategic goals:
- development and support of the Roma youth movement in Ukraine and internationally;
- establishment of intercultural dialogue and the fight against antigypsyism and all its manifestations - existing stereotypes, prejudices and hate speech;
- preservation and promotion of the cultural heritage of the Roma in Ukraine;
- lobbying the interests of the Roma communities at the local, national and international levels.
Areas of activity:
- Youth work
- Education
- Human rights protection
- Media
- History
- Culture
Team
Media about us
Конференція "Відновлення країни та перспективи громадянського суспільства українських ромів"
Ставлення до нацменшин є важливим показником готовності щодо вступу України в ЄС. Про це в коментарі Українському Радіо під час міжнародної конференції "Відновлення країни та перспективи громадянського суспільства українських ромів" заявила посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова. Конференція відбулась цими днями у Києві.
80 років геноциду ромів — подія, маркована історичною пам’яттю
2 серпня, в Україні та світі вшановували Міжнародний день пам’яті жертв геноциду ромів і сінті. Пам’ятні заходи, приурочені до 80-их роковин геноциду, відбувались і в Європі, зокрема, у Польщі, на території колишнього концтабору Аушвіц-Біркенау.
В Україні лише відомих місць масових убивств нацистами ромів під час Другої світової війни є близько
В Україні лише відомих місць масових убивств нацистами ромів під час Другої світової війни є близько 60, і не в усіх цих місцях є пам’ятні знаки. Монумент у Бабиному Яру було встановлено тільки у 2015 році, хоча створили його у 1996-му. Про пам’ятні заходи, приурочені до 80-х роковин геноциду ромів, заходи, необхідні для збереження пам'яті, – у матеріалі від "Українського радіо".
Українські роми не можуть існувати без України
Нещодавно в Google перекладачі з’явилася можливість використання ромської мови. В Україні проживає близько 15 етнічних ромських груп, кожна з яких має свій діалект. Влахи і серви – це дві групи, які проживають на території України найдовше – понад 500 років. Саме їхні діалекти мають найбільше запозичень з української мови.